Personal

Vi på Emmaus Stockholm arbetar på vår sorteringscentral, kontoret i Västberga samt våra två butiker på Södermalm. Totalt är vi ett 60-tal anställda, på heltids- och deltidstjänster.

Söker du någon i personalen som du inte hittar nedan är du välkommen att ringa vår växel 08-744 22 22 
Har du en generell fråga kan du mejla till info@emmausstockholm.se
Du kan också mejla direkt till våra medarbetare. Våra e-postadresser skrivs på detta vis: fornamn.efternamn@emmausstockholm.se
Vår postadress är:  Emmaus Stockholm, Vretensborgsvägen 6, 126 30 Hägersten

Interested in bulks of clothes for export?

Are you interested in buying clothing in bulk? Send us an email: export@emmausstockholm.se

 

Administration

Miet Lammens

Styrelseordförande

073-631 19 59

miet.lammens@emmausstockholm.se

Per Granqvist

Verksamhetsansvarig

070-600 32 20

per.granqvist@emmausstockholm.se

Christina Schollin Borg

HR-ansvarig

073-673 45 25

christina.schollin.borg@emmausstockholm.se

Kommunikation & Marknad

Juan Obregón

Programsamordnare

076-871 47 65

juan.obregon@emmausstockholm.se

Caroline Nord

Kommunikationsansvarig

073-784 52 22

caroline.nord@emmausstockholm.se

Max Gustavsson

Marknadskoordinator

070-092 74 14

max.gustavsson@emmausstockholm.se

Charlotte Wester

Projektledare

070-222 22 04

charlotte.wester@emmausstockholm.se

Emil Visén

Marknadsföringsansvarig (tjänstledig)

08-744 22 22

emil.visen@emmausstockholm.se

Julia Finér

Talesperson (föräldraledig)

070-488 00 25

julia.finer@emmausstockholm.se

Butik

Insamling & sortering

Brian Kelly

Talesperson hållbarhet & logistikansvarig

070-082 20 50

brian.kelly@emmausstockholm.se

Satu Holopainen

Miljö- och kvalitetsansvarig

072-858 00 37

satu.holopainen@emmausstockholm.se

Emily Riddarhaage

Ansvarig klädprismärkning

072-858 00 34

emily.riddarhaage@emmausstockholm.se